Departamentul de Inginerie Mecanică şi Management [DIMM]

Conf. univ. dr. ing.

Călin-Octavian Micloșină

c.miclosina@uem.ro

Director DIMM

Prof. univ. dr. ing.

Dorian Nedelcu

d.nedelcu@uem.ro

Director Şcoala Doctorală

Prof. univ. dr. ing.

Doina Frunzăverde

d.frunzaverde@uem.ro

 

Prof. univ. dr. ing.

Gilbert-Rainer Gillich

gr.gillich@uem.ro


Prof. univ. dr. ing.

Codruţa Oana Hamat

c.hamat@uem.ro

 

Prof. univ. dr. ing.

Sava Ianici

s.ianici@uem.ro 

 

Conf. univ. dr. ing.

Tudorel Ene

t.ene@uem.ro

 

Conf. univ. dr. ing.

Eugen Filip Stîngu

e.stingu@uem.ro 

 

Ş. l. dr. ing.

Ana-Maria Budai

am.budai@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Costel Relu Ciubotariu

r.ciubotariu@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Lenuţa Cîndea

l.cindea@uem.ro 

 

Ş. l. dr. ing.

Vasile Cojocaru

v.cojocaru@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Vasile Iancu

v.iancu@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Draghiţa Ianici

d.ianici@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Zoltan Iosif Korka

z.korka@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Adrian Valentin Petrica

a.petrica@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Daniel Gheorghe Vela

d.vela@uem.ro

 

Departamentul de Inginerie Electrică şi Informatică [DIEI]

Prof. univ. dr. ing.

Eugen Răduca

e.raduca@uem.ro

Director DIEI

Prof. univ. dr. ing.

Nicoleta Gillich

n.gillich@uem.ro

 

Conf. univ. dr. ing.

Cristian Paul Chioncel

c.chioncel@uem.ro

 

Conf. univ. dr. ing.

Florentina-Adriana Cziple

f.cziple@uem.ro

 

Conf. univ. dr. ing.

Mihaela Molnar

m.molnar@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Olga Ioana Amariei

o.amariei@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Cornelia Anghel Drugărin 

c.anghel@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Cornel Haţiegan

c.hatiegan@uem.ro

 

Lect. univ. dr.

Andrea Amalia Minda

a.minda@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Ion Cornel Mituleţu

i.mituletu@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Elisabeta Spunei

e.spunei@uem.ro

 

Ş. l. dr. ing.

Mihaela Dorica Stroia

m.stroia@uem.ro

 

Asist. univ. dr.

Ioan Hălălae

i.halalae@uem.ro

 

Cadre didactice asociate

Asist. univ. drd.

Irina Maria Terfăloagă

i.terfaloaga@uem.ro